Inscriere scoala de soferi | Scoala Auto BUZZ Bucuresti

Procedura de inscriere scoala de soferi Bucuresti este relativ simpla. Totusi, pentru a raspunde tuturor intrebarilor pe care le-ai putea avea, am pus cap la cap toate informatiile necesare si am realizat acest ghid complet pentru inscrierea la scoala de soferi. Pe parcursul materialului vom raspunde printre altele urmatoarelor intrebari:

In plus, pentru ca presupunem ca daca citesti acest articol nu te-ai inscris inca la scoala de soferi, iti vom oferi de asemenea cateva sugestii si sfaturi despre alegerea scolii de soferi.

Cine are dreptul de inscriere scoala de soferi Bucuresti?

Inscrierea la scoala auto Bucuresti este deschisa tuturor persoanelor de peste 18 ani, cetateni sau rezidenti ai Romaniei. Asadar, intelegem de la bun inceput faptul ca nu trebuie sa ai domiciliul in Bucuresti pentru a te inscrie la scoala de soferi aici.

Mai mult decat atat, procedurile de inscriere la scoala de soferi sunt aceleasi. Astfel ca ghidul acesta este valabil indiferent de judetul in care te vei inscrie.

Ce acte sunt necesare pentru procedura de inscriere scoala auto?

In principiu, dosarul de inscriere scoala de soferi este destul de incarcat. Din fericire insa, de cea mai mare parte a birocratiei se va ocupa scoala de soferi. Asa ca la inscriere, trebuie sa ai cu tine doar:

Cazierul judiciar se poate obtine de la orice sectie de Politie din Romania. asa ca nu trebuie sa te deplasezi la sectia de care apartii cu domiciliu, ci la cea mai apropiata sectie de tine.

Sfat util: Verifica programul pentru eliberare cazier judiciar examen auto inainte de a merge la sectia de Politie. In caz contrar, s-ar putea sa gasesti inchis si sa trebuiasca sa te intorci alta data.

Daca ai optat pentru pachetul de scolarizare auto categoria B CU DE TOATE, de restul ne vom ocupa impreuna. Daca ai optat pentru pachetul STANDARD, va trebui ca pe langa cele doua documente de mai sus, sa aduci la inscriere si:

Ambele se elibereaza de cabinete specializate si autorizate, iar costurile cu fiecare variaza intre 100 si 250 de lei, in functie de cabinet.

Preturi si Pachete

Pot demara procedura de inscriere scoala de soferi online?

Da, scoala Auto Buzz iti ofera posibilitatea de inscriere scoala de soferi online. Practic, inscrierea online este impartita in trei etape, dupa cum urmeaza:

#1: Completarea forumularului online:

Vei observa ca pe website-ul nostru exista mai multe formulare de inscriere scoala auto. Tot ce trebuie sa faci este sa completezi formularul care ti se potriveste si sa bifezi casuta de “accept termenii si conditiile”. Noi te vom contacta apoi in cel mai scurt timp posibil pentru pasul 2.

#2: Semnarea contractului de scolarizare:

Unul dintre reprezentantii Buzz Auto te va contacta in cel mai scurt timp dupa transmiterea formularului de inscriere online la scoala de soferi. Cu acesta vei confirma pachetul selectat si vei discuta despre continutul contractului de scolarizare.

Semnarea contractului se poate face fie stabilind o intalnire la sediul scolii de soferi, fie online, in format electronic.

#3: Transmiterea documentelor:

Pentru ca dosarul sa fie complet si sa poti incepe scoala de soferi, va trebui sa ne transmiti documentele de care discutam mai sus. Daca ai optat pentru inscrierea online, ne poti trimite documentele scanate in format electronic. Daca ai optat pentru inscrierea la sediu, le poti aduce la semnarea contractului.

Atentie! Documentele transmise electronic prin email trebuie aduse ulterior in format fizic la sediul scolii de soferi. Ai insa posibilitatea de a le aduce atunci cand incepi cursul de teorie sau orele de conducere.

Ce urmeaza dupa inscriere scoala auto?

In final, dupa inscrierea la scoala de soferi, nu iti ramane decat sa incepi orele. La Buzz Auto, grupele incep de regula la inceput de saptamana. asa ca, daca de exemplu te-ai inscris la scoala de soferi vineri, luni vei incepe orele teoretice. In prima saptamana, inainte de orele de condus, va trebui sa parcurgi cele 24 de ore de teorie. Acestea se pot efectua fie la sediul scolii de soferi, fie online, pe platforma www.scoalarutiera.ro. Dupa cele 24 de ore de legislatie rutiera, secretariatul scolii te va pune in contact cu instructorul desemnat. Tot ce ramane de facut acum este sa stabilesti data si ora primei sedinte cu instructorul tau si sa spargi gheata in trafic.

Concluzii