Desi sectorul 1 cuprinde mai multe cartiere, scoala de soferi Sector 1 Bucuresti acopera zona de examen Parc Bazilescu (Carrefour Colosseum). Acest lucru se datoreaza faptului ca activitatea scolilor de soferi este reglementata, iar cursantilor le este interzis sa conduca pe tronsoane (sau zone) aglomerate, unde ar putea ingreuna traficul.

Asadar, retine ca daca ai optat pentru a face scoala auto in sectorul 1, orele de conducere se vor desfasura in proximitatea parcului Bazilescu.

Ma pot inscrie la scoala de soferi Sector 1 daca am domiciliul in alt sector?

Fiecarui sector din Bucuresti ii este atribuita o anumita zona de examen. Din fericire insa, cursantii sunt liberi sa isi aleaga zona preferata, indiferent de adresa de domiciliu. Asadar, daca simti ca facand scoala de auto in Sector 1 Bucuresti te va ajuta sa iei mai usor permisul de conducere, aplica direct pentru zona parcului Bazilescu.

Unde se pot face inscrierile pentru scoala de soferi sector 1?​

Inscrierea la scoala de soferi sector 1 presupune mai degraba optarea pentru zona de examinare Parc Bazilescu. Asadar, inscrierea propriu-zisa se poate face la oricare dintre sediile scolii de soferi Buzz, fara a fi nevoie sa te deplasezi fizic in sectorul 1 inainte de inceperea cursurilor.

Mai mult decat atat, pentru ca traim in era digitala, demararea procedurii de inscriere la scoala auto in Bucuresti se poate face chiar si online. Tot ce ai de facut este sa completezi formularul de inscriere, iar noi te vom contacta in cel mai scurt timp.

Unde se vor desfasura cursurile teoretice?

Cursurile teoretice sunt compuse din legislatie rutiera si prim ajutor si insumeaza un numar de 24 de ore. Acesta au rolul de a te pregati pentru examenul teoretic, dar mai important decat atat, iti vor oferi baza necesara pentru a conduce in trafic.

Acestea nu au deci legatura cu zona in care vei invata sa conduci. In plus, avand in vedere faptul ca teoria se preda in toate sediile scolii Auto Buzz, ai libertatea de a iti alege punctul de lucru cel mai apropiat de tine.

La scoala de soferi Buzz nu ne propunem sa inovam metodele de predare, ci ne dorim sa oferim clientilor nostri o experienta de invatare moderna, adaptata prezentului. Asadar, raspunsul pe scurt la intrebarea de mai sus este DA. Daca te-ai inscris la scoala de soferi sector 1, poti face cursul de legislatie rutiera online. In plus, cursul este disponibil GRATUIT pe platforma www.scoalarutiera.ro

Atentie, insa! La finalul cursului, pentru a iesi cu instructorul in trafic, va trebui sa dai un scurt test prin care sa demonstrezi ca ti-ai insusit notiunile teoretice. Testul se seamana insa foarte mult cu examenul teoretic, asa ca te va ajuta foarte mult pe viitor.

Unde voi da examenul daca am facut scoala de soferi sector 1?

Dupa cum spuneam, scoala de soferi in Bucuresti este impartita in mai multe zone de examinare. Zona in care vei sustine examenul de conducere o vei putea selecta doar dupa ce ai fost admis(a) la examenul teoretic.

Asadar, inscrierea la scoala de soferi sector 1 nu te limiteaza din punct de vedere al zonei de examinare. Mai mult decat atat, daca din varii motive ai picat traseul in secrorul 1, la reprogramare poti solicita oricare alt sector.

Exista vreo diferenta de pret scoala de soferi sector 1 fata de alte sectoare?

Pentru noi, scoala de soferi in Bucuresti include toate sectoarele. Asadar, nu facem diferente intre cursantii care aleg sa faca scoala de soferi sector 1 si cei care aleg alte sectoare. La Buzz, preturile sunt aceleasi pentru toata lumea.

Flota scolii de soferi Buzz este mereu in crestere si (mai) mereu in schimbare. Asadar, ar fi greu sa iti spunem ce masini fac scoala de soferi sector 1 in acest moment. Am ales insa sa asiguram in permanenta, in toate sectoarele, cel putin o masina mica, un sedane si o masina automata. Asadar, chiar daca nu vei gasi un anumit brand de masina in zona ta, cu siguranta vei gasi un tip de autovehicul potrivit pentru tine.