Inscrierea la scoala de soferi sector 3 Bucuresti presupune optiunea cursantului de a realiza orele de conducere in zona Antilopa. Intelegem asadar de la bun inceput ca scoala auto in sectorul 3 nu se desfasoara in toate cartierele sectorului 3, ci doar pe trasee delimitate de catre autoritatile abilitate.

In ce priveste inscrierea propriu-zisa la cursul de scolarizare auto sector 3, trebuie sa stii ca aceasta nu este conditionata de adresa de resedinta. Pe scurt, daca ai buletinul in sectorul 3, acest lucru nu inseamna implicit ca trebuie sa faci scoala de soferi acolo. Dupa cum vei vedea in cele ce urmeaza, Bucurestiul are mai multe zone de examinare din care vei putea alege.

Ce inseamna zona de examen si cum influenteaza aceasta scoala de soferi sector 3 Bucuresti?

In Bucuresti, fiecare sector are anumite zone de examen. Acestea sunt practic trasee prestabilite de autoritati, unde sunt permise desfasurarea orelor de conducere, dar si unde se sustin examenele de traseu. Daca ai optat pentru scoala de soferi sector 3, ai optat implicit zona de examen Antilopa. Ca si punct de reper, aceasta se afla in jurul statiei de metrou Pantelimon.

Unde se pot face inscrierile pentru scoala auto sector 3?

Am ales sa amplasam central punctul Buzz de inscriere la scoala auto sector 3 Bucuresti, respectiv in zona Unirii. Cu toate acestea, procesul de inscriere la scoala auto Buzz se poate demara online, fara a fi nevoie sa te prezinti la sediul nostru. Practic, tot ce trebuie sa faci este sa completezi formularul de pe site, iar noi te vom contacta in cel mai scurt timp.

BUZZ: Daca te inscrii chiar acum la scoala de soferi bucuresti, completand formularul online, poti incepe orele de conducere in mai putin de 7 zile lucratoare.

Unde voi da examenul de traseu daca am facut scoala de soferi sector 3?

Cursurile de scolarizare auto se pot efectua oriunde pe teritoriul Romaniei, indiferent de adresa de resedinta a cursantului. Asadar, daca ai facut scoala de soferi sector 3 din Bucuresti, acest lucru nu atrage dupa sine obligatia de a sustine examenul de traseu pe zona Antilopa. In Bucuresti, in acest moment poti alege sa dai examenul in urmatoarele zone de examinare:

Ai insa in vedere faptul ca instructorii profesionisti ne recomanda in general sa facem orele de conducere pe zona in care vom da examenul. Asadar, daca Pantelimonul ti se pare o zona mai usoara si crezi ca ai mai multe sanse sa iei carnetul de conducere pe acea zona, ar fi indicat sa te inscrii la scoala auto sector 3.

Ma pot inscrie la scoala de soferi sector 3 daca am domiciliul in alt sector?

Dupa cum spuneam anterior, adresa de domiciliu nu te constrange din punct de vedere al cursurilor in vederea obtinerii permisului de conducere. Pe scurt, nu conteaza in ce sector sau chiar judet ai domiciliul, cat timp esti cetatean roman sau ai un permis de sedere romanesc, te vei putea inscrie la scoala de soferi sector 3.

In plus, daca locuiesti cu forme legale (buletin, viza de flotant etc.) in Bucuresti, poti alege oricare dintre cele cinci zone de examen mentionate mai sus. Daca insa ai domiciliul in alt judet, vei putea face scoala de soferi in Bucuresti, dar vei sustine examenele in judetul de resedinta.

Unde se desfasoara cursurile teoretice pentru scoala auto sector 3?

Cursul de teorie la scoala de soferi sector 3 se desfasoara in principiu la sediul din zona Unirii. In practica insa, cursurile de legislatie rutiera si prim ajutor au loc in toate sediile Buzz. Asadar, chiar daca locuiesti in alt sector, poti parcurge partea teoretica la cel mai apropiat punct de lucru.

Pentru ca tehnologia a avansat intr-atat incat sa ne sporeasca confortul, Buzz iti propune o varianta si mai cool: legislatie rutiera online. Exact, acum poti face cursul teroetic pe platforma www.scoalarutiera.ro . Noua ne vei demonstra in final ca ai invatat printr-un scurt test care simuleaza examenul teoretic. Atentie! Daca ai optat pentru cursul de legislatie rutiera online, va trebui sa raspunzi corect la cel putin 22 de intrebari de teorie, inainte de a iesi cu instructorul in trafic.

Exista vreo diferenta de pret scoala de soferi sector 3 fata de alte sectoare?

Nu practicam tarife ascunse si nu facem diferente intre cursantii nostri. Asadar, pretul cursului pentru scoala de soferi sector 3 nu este nici mai mic, nici mai mare, comparativ cu cursurile desfasurate in alte sectoare. In plus, pachetul nostru CU DE TOATE iti asigura de la bun inceput rezervarea masinii in ziua examenului. Asa ca, chiar daca vei alege o alta zona de examen din Bucuresti, decat cea pe care ai facut orele cu noi, noi vom veni dupa tine in ziua examenului.

Flota auto a scolii de soferi Buzz este compusa din diferite modele de autoturisme. In fiecare moment, acestea sunt distribuite in zona de examen cu cea mai mare cerere. Asadar, nu am putea sa iti spunem cu certitudine care sunt marcile de autoturisme disponibile pentru scoala de soferi sector 3 Bucuresti. Putem insa sa iti garantam ca, in orice moment, gasesti in sectorul 3 cel putin o masina de clasa mica, una de clasa medie si una hidramata.