Politica de Confidențialitate

1. Generalități

Noi, HTTP 402 PAYMENT REQUIRED SRL („Compania”), adresă de e-mail: [email protected] („Adresa de e-mail”), procesăm datele dvs. personale în cadrul utilizării produselor noastre („Produse”) sau platformei noastre („Platforma” și, împreună cu Produsele, „Serviciile”). Ne ocupăm de datele dvs. personale în mod confidențial și responsabil. Prelucrarea datelor dvs. personale are loc în conformitate cu Regulamentul General privind Protecția Datelor („GDPR”) și legea română privind protecția datelor în forma sa actuală.

În această Politică de Confidențialitate, dorim să vă oferim informații despre companie, natura, scopul și scopurile colectării și utilizării datelor, încercând să vă oferim o imagine de ansamblu asupra prelucrării datelor dvs. personale.

Pentru unele dintre Produsele noastre, vom prelucra date doar în conformitate cu scopurile și mijloacele pe care le stabiliți. În aceste cazuri, vă vom pune la dispoziție acorduri separate privind prelucrarea datelor.

Operatorul pentru prelucrarea datelor dvs. personale în sensul GDPR este Compania. Ne puteți contacta prin poștă la adresa indicată mai jos sau prin e-mail utilizând Adresa de e-mail.

2. Datele pe care le prelucrăm

2.1. Generalități: Procesăm date personale pe care le furnizați ca utilizator al Serviciilor noastre, de exemplu, la înregistrare sau în utilizarea Serviciilor („Datele”).

2.2. Utilizarea site-ului web: Dacă vizitați site-ul nostru web, procesăm doar date personale pe care browser-ul dvs. le comunică serverului nostru. Colectăm următoarele date, care sunt necesare pentru a afișa corect site-ul web și pentru a garanta stabilitatea și securitatea necesară:

2.3. Date de înregistrare: La înregistrare, colectăm și prelucrăm următoarele informații:

3. Scopul prelucrării datelor dvs.

3.1. Scop: Prelucrarea datelor are următoarele scopuri ("Scopuri"):

3.2. Legalitatea prelucrării: Legalitatea prelucrării (Art. 6 GDPR) rezultă din:

4. Transferul datelor personale

4.1. Transferurile în afara UE/SEE: În cazul în care transferăm date personale către țări din afara UE/SEE, ne asigurăm că transferul respectă cerințele legale aplicabile.

5. Drepturile dvs. privind protecția datelor

5.1. În calitate de persoană vizată, aveți anumite drepturi în ceea ce privește prelucrarea datelor dvs. personale. Aceste drepturi includ:

6. Măsuri de securitate

6.1. Ne angajăm să protejăm securitatea datelor dvs. personale și să luăm măsuri adecvate de securitate pentru a preveni accesul neautorizat, divulgarea, modificarea sau distrugerea acestora.

6.2. Cu toate acestea, trebuie să rețineți că nicio metodă de transmitere a datelor prin internet sau de stocare electronică nu este complet sigură. Nu putem garanta securitatea absolută a datelor dvs. personale.

7. Contact

7.1. Dacă aveți întrebări, nelămuriri sau solicitări cu privire la prezentul document, vă rugăm să ne contactați prin intermediul formularului de mai jos: