Orele de conducere pentru scoala de soferi sector 4 Bucuresti se desfasoara pe zona de examen din jurul Mall-ului Grand Arena. Desi sectorul 4 este mult mai mare din punct de vedere teritorial, scolile de soferi au anumite trasee pe care le pot utiliza pentru a preda curs practic de conducere. Asadar, si daca am vrea, nu am putea din punct de vedere legal sa ne „plimbam” cu masina de scoala in tot Bucurestiul.

Din fericire insa, limitarea spatiului de predare are si anumite avantaje. Facand scoala auto sector 4 te vei acomoda cu traseele de examen, iar sansele tale de reusita vor creste. De regula, peste 80% dintre cursantii care au efectuat orele de conducere pe zona de examen promoveaza din prima.

Ce inseamna zona de examen si cum influenteaza aceasta scoala de soferi sector 4 Bucuresti?

Zonele de examen sunt practic trasee stabilite de catre autoritati, pe unde cursantii scolilor de soferi au dreptul sa conduca in prezenta unui instructor sau a unui examinator. Pentru scoala de soferi sector 4, aceasta zona cuprinde imprejurimile Mall-ului Grand Arena.

Din punct de vedere al metodei de predare, limitarea zonei de examen are doua implicatii. In primul rand, autoritatile elimina astfel riscul ca un cursant neexperimentat sa ingreuneze traficul in zonele aglomerate. In al doilea rand, acest aspect ii acorda cursantului sansa sa se acomodeze cu particularitatile traseelor. Asadar, sansele de promovare a examenului de traseu ale unui cursant cresc, deoarece acesta a condus prin zona respectiva de mai multe ori.

Unde se pot face inscrierile pentru scoala auto sector 4 Bucuresti?

Inscrierea la cursurile organizate de Buzz pentru scoala auto in sectorul 4 Bucuresti se poate face atat online, cat si in oricare dintre punctele noastre de lucru. Practic, daca nu locuiesti in sectorul 4, dar vrei sa dai examenul in zona Mall Grand Arena, te poti inscrie la cel mai apropiat punct de inscrieri Buzz, sau chiar la noi pe site.

Unde voi da examenul de traseu daca am facut scoala de soferi sector 4?

Daca ai optat pentru scoala de soferi sector 4 si ai domiciliul in Bucuresti, poti da examenul practic in oricare alt sector al municipiului. In prezent, zonele de examen pentru scoala de soferi in Bucuresti sunt:

Asadar, faptul ca ai efectuat orele de conducere in sectorul 4 nu influenteaza cu nimic examenul de traseu. Zona de examinare o vei putea alege doar dupa promovarea examenului teoretic, sau cu ocazia unei programari la examenul de traseu.

Ma pot inscrie la scoala de soferi sector 4 daca am domiciliul in alt sector?

Inscrierea la scoala de soferi sector 4 Bucuresti este deschisa oricarui cetatean roman sau rezident cu forme legale, indiferent de localitatea de domiciliu. Asadar, nu doar ca nu conteaza sectorul in care locuiesti, dar te poti inscrie la scoala auto in sector 4 chiar daca ai domiciliul in alt judet.

Diferenta este insa ca, persoanele cu domiciliul in Bucuresti pot da examenul in orice sector al municipiului. Cei cu domiciliul in alt judet pot efectua orele de conducere la scoala auto in Bucuresti, insa vor fi nevoiti sa dea examenul in judetul de resedinta.

Sfat util: Daca esti din alt judet, dar vrei sa faci scoala auto in sector 4 si sa dai examenul pe zona Mall Grand Arena, poti obtine o viza de flotant. Aceasta iti va permite sa dai examenul in toate sectoarele Bucurestiului.

Unde se desfasoara cursurile teoretice pentru scoala auto sector 4?

Scoala de soferi Buzz organizeaza periodic cursuri de legislatie rutiera si prim ajutor in toate punctele de lucru. Astfel, pregatirea teoretica nu este conditionata de sector. Daca te-ai inscris la scoala de soferi sector 4, dar locuiesti in alt sector, solicita-le colegilor nostri sa te directioneze catre cel mai apropiat punct de instruire. Nu trebuie sa locuiesti in sectorul 4 pentru a face orele de conducere aici.

Din fericire, acum poti face cursul de legislatie rutiera online. Multumita platformei www.scoalarutiera.ro, invatatul online in vederea obtinerii permisului de conducere a devenit mai usor, permitand cursantilor nostri sa studieze partea teoretica din confortul propriei case. La finalul cursului online, tot ce trebuie sa faci inainte de a iesi in trafic alaturi de instructorul auto este sa ne demonstrezi ca ai invatat. Pentru aceasta, vei sustine o scurta testare asemanatoare cu examenul teoretic (sala). Testul este format din 26 de intrebari si dureaza 30 de minute. Tu insa trebuie sa raspunzi corect la cel putin 22 de intrebari pentru a promova, asa ca totul va fi bine!

Exista vreo diferenta de pret scoala de soferi sector 4 fata de alte sectoare?

Nu stim cu este la alte scoli de soferi in Bucuresti, dar la Buzz preturile sunt mereu la fel, pentru toata lumea. Asa ca ti-am raspuns, pretul pentru scoala de soferi sector 4 nu este nici mai mare, nici mai mic decat in alte sectoare.

In plus, pachetul nostru CU DE TOATE include rezervarea masinii in ziua examenului, indiferent de zona de examen pentru care vei opta. Asa ca, indiferent daca ai facut orele in zona Mall Grand Arena, iar dupa examenul teoretic ai ales alt traseu pentru examen, noi vom fi acolo pentru tine in ziua examenului practic.

Flota de masini disponibile pentru scoala de soferi sector 4 Bucuresti este intr-o continua dezvoltare. Astfel ca ne-ar fi relativ dificil sa iti spunem exact ce masini avem pe fiecare zona de examen. Totusi, iti putem spune ca facem tot posibilul sa avem in fiecare sector si pe fiecare zona de examen cel putin:

Asadar, chiar daca nu acoperim toate marcile de autoturisme, cu siguranta acoperim nevoile tuturor cursantilor nostri. In plus, la Buzz facem tot posibilul sa te ajutam, chiar si atunci cand acest lucru presupune mai mult efort din partea noastra.